Technika wykonania


Technika wykonania – kartki złocone, tłoczone, laserowo wycinane

Wszystkie nasze kartki świąteczne dla firm produkowane są na terytorium Polski. Maszyny jakie używamy w procesie produkcyjnym są najwyższej jakości, dzięki czemu efekt końcowy produkcji czy to będący złoceniem, tłoczeniem, czy laserowym wycinaniem, stoi na bardzo wysokim poziomie.

Kartki świąteczne złocone

W produkcji kartek świątecznych stosujemy dwie metody złocenia. Pierwszą z nich jest hot-stamping, którego używamy do nadruku logotypów na okładce. Jakość takiego nadruku jest bardzo wysoka, a folia z której wykonujemy nadruk jest błyszcząca. Technika ta pozwala na uzyskanie efektownego rezultatu, kiedy w połączeniu z taką samą folią, która została zastosowana we wzorze kartki logotyp firmowy tworzy jakby jedną całość. Oczywiście określenie złocenie jest nazwą umowną i dotyczy ono techniki nadruku z błyszczącej folii, która równie dobrze może być srebrna, bordowa lub granatowa.
Druga technika złocenia to sitodruk – nadruk sitowy pozwala na uzyskanie bardziej matowego efektu złota, w porównaniu do hot-stampingu.

Kartki świąteczne tłoczone

Tłoczenie kartek pozwala na uzyskanie efektu przyjemnej dla oka i dotyku trójwymiarowości. Bardzo ekskluzywnie kartki świąteczne prezentują się, jeżeli połączymy technikę hot-stampingu z tłoczeniem. Taki zabieg znajdą Państwo w wielu wzorach jakie produkujemy.

Kartki świąteczne laserowo wycinane

Laserowo wycinane kartki pozwalają na dodanie wyciętego logotypu firmy do kartki, której wzór został uprzednio wycięty, a także do takiej, na której został zastosowany hot-stamping i tłoczenie, ale z zastrzeżeniem, że papier jaki użyliśmy do jej stworzenia jest ekskluzywny tzn. metalizowany, farbowany w masie.

Karnety świąteczne drukowane

W przypadku jeżeli na kartkach nie ma jednej z powyższych technik, a jedynie nadruk offsetowy, wówczas kartki należą do najtańszej grupy produktów z tym, że nie oznacza to jednocześnie najgorszego jakościowo produktu. Drukowane kartki świąteczne s ą bardzo wysokiej jakości, dzięki drukowaniu ich na najlepszych maszynach poligraficznych.

 

Jeżeli chcieliby Państwo zamówić katalog z Bożonarodzeniowymi lub Wielkanocnymi kartkami świątecznymi w wersji .pdf lub otrzymać bezpłatną próbkę produktu, prosimy o użycie formularza kontaktowego